XIV edycja programu Trzymaj formę!

Trzymaj formę! To program współorganizowany przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności w ramach realizacji strategii WHO dotyczącej diety, aktywności fizycznej i zdrowia.

Społeczność szkolna kolejny już raz jest aktywnym uczestnikiem tej inicjatywy, której celem jest zwiększenie aktywności ruchowej poprzez aktywne uczestnictwo w zajęciach wychowania fizycznego oraz na zawodach sportowych, kształtowanie umiejętności niezbędnych do utrzymania dobrego zdrowia i kondycji fizycznej oraz propagowanie zdrowego trybu życia.

W ramach programu uczniowie nie tylko ćwiczą na zajęciach sportowych, ale także pokazują jak zdrowo jeść. Ostatnio pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego pana Dariusza Sitnika przygotowali pełnowartościowe posiłki w postaci smacznych zapiekanek, których głównymi składnikami były pieczarki, makaron i ryż. Potrawa powstała w dwóch wersjach: wegetariańskiej oraz z kurczakiem. Młodzież nie tylko sama przygotowała danie, nakryła do stołu, ale także posprzątała po pracy i wspólnie zjadła posiłek.

Ćwiczenia, treningi i zdrowe odżywianie przyniosą w przyszłości naszym uczniom same korzyści.