Aktualności

Wycieczka do Trójmiasta

W czasie trwania egzaminu ósmoklasisty dla uczniów klas 3-7 zorganizowana została wycieczka do Gdyni i Gdańska.

Głównym celem wyjazdu była wizyta w Centrum Nauki Experyment w Gdyni, w którym poprzez zabawę i doświadczenie można poznać ciekawostki ze świata nauki i techniki. Na miejscu czekała na dzieci cała masa fantastycznej zabawy. Interaktywne wystawy kusiły tak wieloma atrakcjami, że trudno było się zdecydować od czego zacząć. Dzieci mogły wprawiać w ruch skomplikowane mechanizmy, a nawet miały możliwość stworzyć dwumetrowy wir wodny. Dowiedziały się, jak zbudowany jest człowiek, jak działają zmysły oraz przeprowadzić operację. Na własnej skórze doświadczyły trzęsienia ziemi, a także mogły sprawdzić, jak widzą zwierzęta.

           Następnie był wspólny posiłek w restauracji McDonald's tak lubianej przez dzieci i wielu dorosłych. Po krótkiej chwili relaksu wszyscy wybrali się do Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego. Celem wycieczki była obserwacja i czerpanie pozytywnych wrażeń w kontakcie z przyrodą, zainteresowanie różnorodnością gatunków świata zwierząt oraz kształtowanie świadomości ekologicznej, jak i integracja uczniów. Przyglądanie się zachowaniu egzotycznych zwierząt budziło wśród uczniów wiele emocji, najbardziej spotkanie z żyrafami i małpkami. Dzieci poznały wiele gatunków zwierząt pochodzących z różnych stref klimatycznych świata. Trip do zoo był też okazją do utrwalania reguł kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.

          Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją nauk ścisłych. Dzieci pełne nowych wrażeń, trochę zmęczone, ale w dobrych humorach, szczęśliwe wróciły do domów. Dzień minął bardzo szybko i na pewno na długo zostanie w pamięci.